zakład usług-komunalnych-poznań

Profesjonalny Zakład Usług Komunalnych w Poznaniu

Utrzymanie porządku w mieście to przede wszystkim zadanie własne urządów miejskich, które do tego celu używają własnych jednostek lub podejmują współpracę z prywatnymi firmami sprzątającymi. W tym pierwszym przypadku jest to przede wszystkim Zakład Usług Komunalnych, na przykład w takim mieście jak Poznań.

Co wchodzi w zakres usług Zakładu Komunalnego w Poznaniu?

Zakład Usług Komunalnych Poznań to wysoce wyspecjalizowana jednostka, która oferuje szeroki wachlarz usług. Przede wszystkim zajmuje się utrzymaniem w czystości na terenie miasta. Jest to więc zarówno czyszczenie i mycie różnego rodzaju nawierzchni, jak i utrzymanie porządku na terenach zielonych, klombach i innych miejscach, które wpływają na estetykę całego miasta. Zakład Usług Komunalnych Poznań to także możliwość wykonania takich prac ogrodniczych jak przycinanie żywopłotów czy konserwacja i utrzymanie fontann oraz terenów rekreacyjnych, takich jak place zabaw. Dzięki rzetelnej pracy doświadczonych pracowników każde miejsce zyskuje nowy i znacznie bardziej czysty wymiar.

Prace remontowo-budowlane

W zakres czynności, jakie wykonuje Zakład Usług Komunalnych Poznań, wchodzą również prace remontowo-budowlane. Doświadczeni i rzetelni specjaliści w tym zakresie wykonają szeroki zakres prac remontowo-budowlanych w różnego rodzaju budynkach. Zarówno do prac remontowo-budowlanych, jak i porządkowych zakład komunalny wykorzystuje profesjonalne maszyny i urządzenia, dzięki czemu wszystkie zadania wykonywane są solidnie, sprawnie i szybko, co szczególnie cenią wszyscy klienci. Szeroka flota nowoczesnych maszyn sprawia, że firma może wykonywać wiele zleceń równocześnie.

Odbiór i unieszkodliwianie odpadów

W zakres działania Zakładu Usług Komunalnych w Poznaniu wchodzi również odbiór odpadów, które podlegają selektywnej zbiórce. Dzięki temu firma bierze na siebie również wyzwania ekologiczne – zebrane w sposób selektywny odpady mogą zostać ponownie przetworzone i zyskać zupełnie nowe życie. Ponadto przyjmowane są także zgłoszenia co do niebezpiecznych odpadów, które wymagają sprawdzenia i często także unieszkodliwienia.

Zakład Usług Komunalnych to także odbiór nieczystości z gospodarstw, które nie posiadają podłączenia do sieci kanalizacyjnej, a także wiele drobniejszych prac porządkowych, które mają niebagatelne znaczenie dla wyglądu miasta, np. mycie latarni, usuwanie plakatów czy czyszczenie kratek kanalizacyjnych. Cennik usług jest przejrzysty i czytelny, a realizacja każdego zadania odbywa się terminowo, rzetelnie oraz kompleksowo.