Czym są i jak się używa ładowarki bezprzewodowe

Ładowarki bezprzewodowe to najnowsza technologia ładowania telefonów na rynku. Przewagą nad tradycyjnym ładowaniem jest to, że nie ma kabli, które ograniczają zastosowanie. Zasadniczo, system ładowania bezprzewodowego składa się z dwóch części: nadajnika i odbiornika. Nadajnik jest tym, co wykonuje ładowanie. Jest to w zasadzie generator pola elektromagnetycznego podłączony do źródła zasilania. Odbiornik to cewka magnetyczna wewnątrz telefonu, która odbiera pole EM z nadajnika i przekształca je w energię elektryczną do ładowania baterii telefonu. Najważniejszą częścią systemu ładowania jest to, że nie ma żadnych kabli, o które trzeba się martwić. Możesz położyć swój telefon na powierzchni, na przykład na stole lub szafce nocnej, i pozostawić go tam. Ładowanie rozpocznie się automatycznie.

Istnieją również ładowarki bezprzewodowe dostępne dla laptopów. Działają one jednak w inny sposób. Nadajnik jest w formie nieporęcznej cegły zasilającej, którą trzeba przymocować do laptopa. Jeśli umieścisz odbiornik na laptopie, na przykład pod gładzikiem, będzie się on ładował, jeśli jest wystarczająco blisko. Ogólnie rzecz biorąc, ładowarki bezprzewodowe mogą ładować wszystko, co ma małą cewkę elektromagnetyczną wewnątrz i jest wykonane tak, aby odbierać pola elektromagnetyczne. Ładowarki bezprzewodowe są to produkt na miarę naszych czasów, które jest wygodne i nowoczesne.

Jeśli chcesz naładować telefon, a jego bateria jest wyczerpana, musisz najpierw podłączyć go do prądu. To może nie wydawać się wielkim problemem, ale jeśli nie ma dostępnego źródła zasilania (np. na lotnisku) ładowarka bezprzewodowa nie będzie działać. Ponadto, nie można umieścić urządzenia w dowolnym miejscu i będzie się ładować. Musisz umieścić go dokładnie na podkładce, aby rozpocząć ładowanie. Powszechnie istnieją wskaźniki, które informują, czy telefon jest prawidłowo umieszczony, czy nie.

W idealnym świecie ładowarki bezprzewodowe byłyby tak małe jak baterie i zawsze będziesz nosił jeden przy sobie. I to będzie ładować swój telefon, gdziekolwiek chcesz. Mogą być jeszcze kilka lat od tego, ale technologia postępuje szybko i może nie będziemy musieli czekać dużo dłużej.

Jeśli jednak poszukujesz ładowarki bezprzewodowej to trafiłeś pod najlepszy adres. Ładowarki bezprzewodowe to przyszłość ładowania, która jest w zasięgu ręki już teraz.