przeciski-drogowe

Co to są przeciski pod drogami?

Przeciski drogowe wykorzystuje się podczas rozmaitych robót budowlanych albo instalacyjnych. To metoda pracy, która polega na rozpychaniu ziemi do rur na wymiar. Rury te zostają wykorzystane do wykonania instalacji, natomiast gleba nie zostaje odebrana. Zaletą tej metody jest to, że nie ma tu ryzyka pęknięcia drogi ani zawalenia się gruntu.

Kiedy stosuje się przeciski drogowe?

Przeciski drogowe idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie trzeba poprowadzić kable, sieci wodociągowe, gazowe i kanalizacyjne, ciepłownicze i elektryczne. Jest to metoda małoinwazyjna, dzięki której nie ma potrzeby niszczenia nawierzchni drogi, ani wstrzymywania ruchu drogowego. Przeciski drogowe wykorzystuje się podczas układania infrastruktury podziemnej. Wykonywane są pod sieci gazowe, energetyczne, ciepłownicze, kanalizacyjne, wodociągowe i telekomunikacyjne.
Dzięki przewiertom tego rodzaju prace przebiegają szybko i bezproblemowo. Prace trwają około kilku godzin i nie towarzyszy im uciążliwy hałas. Roboty budowlane przyśpieszają a koszty ich wykonania maleją. Przeciski takie zostają od razu uzbrojone i można z nich korzystać od razu. Można je wykonywać również pod parkingami, chodnikami oraz utwardzanymi placami. Zakłada się je także pod ścieżkami rowerowymi.

Od czego zależą ceny usługi zakładania sieci przy pomocy przecisków?

Cena nie jest jednakowa i zależeć będzie od kilku czynników. Przede wszystkim będzie to rejon Polski, a także rodzaj użytych maszyn. Im nowsze, sprawniejsze technologicznie maszyny, których w ogóle nie słychać, tym cena usługi będzie wyższa. Przy wycenie brane są pod uwagę również średnice i długości przewiertów. Cena ustalana może być albo za całość pracy, albo za metr bieżący wykonanego przewiertu.
Zanim przystąpi się do pracy należy zasięgnąć informacji o terenie. Przeciski drogowe nie są możliwe, jeśli w danym miejscu znajdują się duże głazy, albo jest dużo innych sieci.

Kto wykonuje przeciski pod drogą?

Przeciski drogowe powinny być wykonane przez profesjonalne firmy, które dysponują nowoczesnym sprzętem i dużym doświadczeniem. Działania ich przebiegają szybko i sprawnie, bez niepotrzebnych przerw w budowie. Dzięki temu inwestor nie ponosi żadnych strat. Profesjonalne firmy zapewniają również gwarancje za wykonaną pracę, a także przyjazne dla klienta ceny. Profesjonalistów na rynku jest obecnie wielu, warto jednak nie ryzykować i zamówić sobie wybrane usługi z wcześniejszym wyprzedzeniem, zwłaszcza na wiosnę i w lecie, czyli w pełni sezonu budowlanego.