naprawa-pompy-hydraulicznej

Awarie pompy hydraulicznej

Naprawa pompy hydraulicznej koparki jest dość kosztowną kwestią, bowiem pompa ta dostarcza do silnika hydraulicznego ciecz pod ciśnieniem. Bez niej nie będzie możliwe zasilanie wielu maszyn wykorzystywanych w przemyśle oraz w wielu pojazdach specjalistycznych.

Należy pamiętać o tym, że pompa hydrauliczna zamienia energię mechaniczną dostarczoną przez silnik napędowy na energię hydrauliczną, która zawarta jest w czynniku roboczym tłoczonym do instalacji pod właściwym ciśnieniem, a także ze stosowną wydajnością. Zrobić to możemy na kilka sposób. Z tego wynika mnogość typów pomp hydraulicznych – mowa tutaj o łopatkowych, zębatych, tłoczkowych, a także śrubowych. Warto zaznaczyć, że pompy zębate dzielą się na jednosekcyjne oraz wielosekcyjne, natomiast tłoczkowe na jednostrumieniowe, a także dwustrumieniowe. Jednakże bez względu na typ każda pompa będzie miała praktycznie takie samo zadanie do wykonania. Jeśli mowa o objawach uszkodzenia pompy hydraulicznej do koparki, to będzie temu towarzyszyć zużycie pompy zębatej bądź tłoczkowej. Warto zaznaczyć, że o uszkodzeniu pompy hydraulicznej będzie świadczył znaczący spadek wydajności pracy maszyny po wcześniejszym rozgrzaniu oleju hydraulicznego do właściwej temperatury. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że odpowiedni zakres temperatury pracy w układzie hydraulicznym będzie wynosił od 50 do 60 stopni Celsjusza. Zamieszony układ w pompie hydraulicznej powinien być w taki sposób zamontowany, żeby w czasie pracy rozpraszał nadmiar ciepła. Jeśli temperatura będzie wyższa i utrzymuje się w ten sposób przez długi czas, to mamy tutaj do czynienia z oznaką tego, iż pompa zaczyna się psuć.

Zdecydowanie najczęściej naprawioną pompą hydrauliczną jest pompa od mini ładowarek BOBCAT. Jest tak dlatego, ponieważ takie urządzenie nierzadko – oprócz swego pierwotnego przeznaczenia – musi wykonywać dodatkowe zajęcie nośnika sprzętu wielonaczyniowego. Wszyscy użytkownicy powinni wiedzieć, że do tego typu maszyny możemy zamontować ponad dwadzieścia różnych rodzajów przestawek wymagających większej bądź mniejszej ilości przepływu oleju hydraulicznego. Dobrym przykładem będzie łańcuch przeznaczony do wykopów liniowych, który wymaga minimalnie 80 litrów przepływu oleju. Trzeba też wspomnieć o tym, że wymusza to na producentach pomp hydraulicznych montowanie pomp typu high flow bądź innych pomp, które mają wysoką wydajność. Warto zaznaczyć, że takie pompy są pod stałym oraz wysokim obciążeniem – ma to przełożenie na skróconą żywotność pompy.